„Induljatok, semmi nélkül…” - Egyházkerületi közgyűlés és lelkészszentelés Kárpátalján

2010. július 13., címkék: csomós józsef, Határon túl, beregszász, kárpátaljai reformátusok (kre), beregszászi egyházmegye

Beregszászon tartották vasárnap a Kárpátaljai Református Egyház (KRE) közgyűlését, melynek keretében két fiatal lelkészt is felszenteltek.

A mózesi kőtábláktól a szeretethimnuszig – Bibiai jelmezbemutató Beregszászon

2010. március 03., címkék: beregszászi egyházmegye, beregszász, Határon túl, alternatív egyházi alkalmak

A Beregszászi Református Gyülekezet 2010-ben 12. alkalommal szervezete meg a bibliai jelmezek bemutatóját. Az alkalom célja, hogy a superman jellegű hamis ideálok mellett népszerűsítsék a Biblia igazi értékekkel bíró emberalakjait, s ezáltal ne feledkezzenek meg a Szentírás tanításairól.

Megtérésre és hűségre van szüksége magyar népünknek - egyházmegyei közgyűlés Bereg megyében

2010. február 12., címkék: balazsér, Határon túl, béthel konferencia-központ, beregszászi egyházmegye

A negatív demográfiai mutatók egyházra gyakorolt hatása, a kijevi reformátusok státusza és az egyház elnevezésének változása is szóba került egyebek mellett a Beregi Egyházmegye közgyűlésén, amit február 7-én a balazséri Béthel Konferencia-központban tartottak.